Domů / Zvířata / Orlí pečínka

Orlí pečínka

Jednou šel jeden muž lesem a ztratil se. Bloudil už víc než týden a začínal už strádat hlady.
Zahlédl orla bělohlavého, který právě chytil rybu, a tak ho začal pronásledovat doufaje, že orel rybu upustí a on ji bude moct sníst. Viděl, že pták si sedl na nedaleký pařez a tak vzal kámen, aby ho po něm hodil. Spoléhal na to, že pták se lekne a odletí bez ryby.
Ale, jelikož byl ten muž hodně zesláblý, neměl přesnou mušku, a tak zasáhl ubohého orla do hlavy a bylo namístě po něm.
„No,” myslí si muž, „přece ho tu nenechám, stejně by shnil a když ho sním, zachrání mi to život.”
Tak rozdělal malý ohník a s pomocí dvou kamenů si orla opékal. Zatímco však orla pekl, stanul nad mužem lesník a když viděl, co se děje, neprodleně muže zajal, neboť jak je známo, orel bělohlavý je chráněný zákonem.
Muž lesníkovi vysvětlil, co se mu přihodilo a požadoval soudní proces, aby mohl před soudem pečlivě vylíčit svou situaci. A tak, když nadešel den procesu, muž vysvětluje soudci: „Vážený soude, to byla otázka života a smrti. Zabloudil jsem a umíral jsem hlady. A navíc: neměl jsem v úmyslu poranit orla. Šlo mi pouze o tu rybu. No a když jsem orla nešťastnou náhodou zabil, cítil jsem se hrozně, ale už nebyl důvod nechat toho orla jen tak.”
Soudce vyslechl mužův příběh a vynesl rozsudek: „Nevinen, na základě polehčujících okolností.”
Muž byl velmi vděčný a děkoval soudci za spravedlnost. Soudce se k němu naklonil a tiše se ho zeptal: „Jen tak mezi námi, jako co chutná orel bělohlavý?”
Muž chvíli přemýšlel a pak pravil: „No, je těžké to popsat… ale, řekl bych… něco mezi kalifornským kondorem a sovou pálenou.”

Přečtěte si také

Seznam

Medvěd se rozhodl, že si udělá seznam zvířat, které sežere. Přišla za ním liška. – …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahlásit duplicitní nebo nevhodný vtip