Domů / Práce / Dokonalý pracovní řád

Dokonalý pracovní řád

Práce musí být osvěžující, proto jakékoliv přepracování je trestné. Kdo se v práci zapotí bude okamžitě propuštěn.

Počátek pracovní doby bude určen vedoucím, nesmí však být dříve, než v 10 hodin dopoledne, před započetím vlastní práce se podává svačina, obložené chlebíčky, chlazené víno, čaj, vše podle přání zaměstnanců.

Minimální mzda zaměstnanců činí 300 Kč na hod.

Při práci je dovoleno zpívat. Začne-li někdo melodii, ostatní zaměstnanci ihned nechají práce a zpívají společně.

Polední přestávka je od 12.00 do 13.00 hodin. Zaměstnanec, který poruší polední přestávku, činí tak na vlastní nebezpečí a zkrácenou polední přestávku si musí úměrně prodloužit.

Usne-li někdo při práci, musí být zachován naprostý klid. Ostatní zaměstnanci opustí ihned pracoviště a mají pro zbytek dne volno.

V 17.00 hod je slavnostní ukončení pracovní doby, hraje hudba a vedoucí děkuje každému zaměstnanci osobně za vykonanou práci.

Má-li zaměstnanec svatbu, platí podnik útraty, včetně výbavy. Svatba se odbývá v bytě vedoucího a podnik je po dobu několika dnů uzavřen – podnikové volno.

Dovolená je dvakrát v roce: 8 neděl v létě a 6 neděl v zimě, je-li zaměstnanec mimo domov, postará se podnik o úklid jeho bytu.

Zdá-li se zaměstnanci v noci sen o práci a může-li sen řádně prokázat, přináleží mu mzda jako za noční práci. V případě, že nastoupí další den do práce, přináleží mu též příplatek za práci přesčas.

Přečtěte si také

Berem

Ředitel cirkusu chce zvednout návštěvnost a tak uspořádá konkurs na nová čísla. Hlásí se všemožní …

Nahlásit duplicitní nebo nevhodný vtip